Počítače

DELLProdej a servis počítačů značky DELL

LenovoProdej a servis zařízení All-In-One značky LENOVO

HPProdej a servis počítačů HP

BARBONEProdej a servis počítačů BARBONE

Vlastní PC sestavyVlastní PC sestavy, stavěné na zakázku dle zákazníka. Počítač je sestaven pouze ze značkových komponent za velice zajímavou cenu - záruka 3 roky, kvalitní a rychlý servis (bonus ke každé sestavě v podobě 3 kompletních instalací ZDARMA a každé následující se slevou 25%)

Rozhodli jste se pro koupi osobního počítače a nevíte, jaký vybrat? Nerozumíte parametrům, ztrácíte se v záplavě zkratek a dalších hodnot?

Pokud odpovíte kladně alespoň na jednu z výše uvedených otázek, pak jste na správné stránce!
Pokusíme se Vás provést výběrem počítače tak, abyste pochopili, co je pro výběr a koupi důležité a jaký PC je vhodný právě pro vaše potřeby.

Vždy je třeba si uvědomit, co od PC stanice očekáváte. Ve většině případech nekupujete právě jen PARAMETRY a není správné se řídit co nejnižší, nebo nejvyšší cenou. Mezi hlavní kriteria by měla patřit zejména spolehlivost, rychlost, kapacita, přiměřená cena, nízká hlučnost, kvalita a přístup servisu. Důležité je mít i představu o tom, kdo bude s počítače pracovat, s jakými programy a k jakému účelu jej bude používat.

Hlavní kritéria pro výběr

1. POČÍTAČ nebo NOTEBOOK???

Mnoho lidí se rozhoduje mezi počítačem a notebookem. Každý z nich má své přednosti, ale i nedostatky... Stolní počítač bude mít vždy navrch, co se týče výkonu, velikosti monitoru a možnost použití pohodlné klávesnice, než u notebooku ve stejné cenové relaci. S počítačem máte více možností při případném upgradu (rozšíření, nebo vylepšení). Notebook zas disponuje skladností, možností přenosu a provozem na baterii bez nutnosti použítí elektrické sítě. Nepořebujete-li tedy s počítačem cestovat, je pro Vás výhodnější stolní počítač. V opačném případě vyberte vhodný notebook (viz sekce notebooky).

2. K jakým účelům bude zařízení určeno a kdo s ním bude pracovat???

Toto jsou jedny z hlavních otázek, které by Vám měl dobrý prodejce položit. S počítači přicházejí lidé do styku neustále. Používají je doma, v práci i na cestách. Provozují na nich nepřeberné množství operačních systémů a spoustu dalších programů, ať pro práci, nebo pro zábavu. Pro mládež je obvykle důležitý grafický výkon, rychlá komunikace, multimédia a hry. Pro firmy zase spolehlivost, bezpečnost a dlouhá životnost. Další preferuje nízkou cenu, jiný zas rychlý a bezproblémový servis. Proto začněte výběr počítače tím, že si ujasníte své potřeby a priority. Myslíte si, že na hry Vám stačí nejlevnější počítač, na který narazíte? Toto je veliký omyl. Hra nemusí být zrovna nejnovější a přesto dává počítači řádně zabrat mnohem více, než běžné pracovní a kancelářské programy. Proto na tento způsob využití nezapomeňte prodejce upozornit! Buďte ale připraveni, že nákup takového počítače bude o nějakou tu "tisícovku" dražší. Při výběru komponent, hlavně grafické karty, pak myslete na fakt, že výkonnější karty obvykle produkují více tepla a s tím bývá spojena většinou i vyšší hlučnost.

3. Výběr LCD monitoru aneb co je dobré vědět

Monitor je jednou z nejdůležitějších částí počítače. Při práci se nedíváte na procesor nebo na grafickou kartu, ale vždy je pro vás monitor jakýmsi zprostředkovatelem obrazu. Monitor navíc obvykle přežije ostatní komponenty a vydrží i několik let (např. grafická karta je zastaralá už po jednom roce). Proto věnujte výběru LCD monitoru velkou pozornost. Zde platí dvojnásob, že nejlevnější neznamená plně vyhovující!

Jak vidíte, nákup techniky může být pro méně znalé dost tvrdým oříškem. Ale opravdu není důvod se obávat, jsme tu pro Vás, abysme Vám pomohli si správně vybrat. Zaručujeme individuální přístup k zákazníkovi, protože každý má jiné představy, jiné potřeby a jiné možnosti.

Poskytujeme poradenství, dodávky a montáže PC na zakázku, záruční i pozáruční servis, nabízíme kompletní instalace, včetně záloh důležitých uživatelských dat, opravy, upgrady a přestavby počítačů.

V případě problému, či dotazu, nás neváhejte kontaktovat, rádi pomůžeme.