Kancelářský SW

Microsoft Office Open Office Software 602

Kancelářský balík, je v informatice označení pro skupinu kancelářského software prodávaného jako celek, který nabízí určitý stupeň propojení jednotlivých aplikací v balíku. Jeho součástí obvykle bývá textový procesor, tabulkový procesor, nástroj na tvorbu prezentací či databázový systém. Někdy se v balíku též objevují další nástroje, či grafické editory.

V současné době je nejrozšířenější nástroj pro kancelářskou práci Office 365, který se stal standardem a není třeba jej dlouze představovat. Proto je schopnost číst soubory Microsoft Office nutnou podmínkou pro kterýkoli kancelářský balík, který se mu chce funkčně přiblížit.

V poslední době získává oblibu open source kancelářský balík LibreOffice nebo OpenOffice, který je na rozdíl od Microsoft Office dostupný zdarma a pro řadu platforem. LibreOffice a OpenOffice jsou projekty sponzorované a podporované společností Sun Microsystems, jehož výsledkem a produktem je kompletní balík kancelářských aplikací obsahující textový editor (Writer), tabulkový kalkulátor (Calc), program pro tvorbu prezentací (Impress), nástroj pro vektorovou grafiku (Draw), program pro tvorbu databází (Base) a editor matematických vzorců (Math).

Balík 602Office je bezplatný balík kancelářského software s možností rovnocenného provozu na Windows i Linux. Obsahuje textový editor, tabulkový procesor a prezentační program kompatibilní s MS Office v kombinaci s nástrojem pro tvorbu grafiky a obrázků a výkonnou personální databází. To vše za zlomek ceny MS Office v obdobné konfiguraci.