Notebooky

DELLNotebooky DELL jsou určeny hlavně pro podnikatelskou sféru, nebo náročné uživatele. Kvalitní zpracování, střídmý design a pověstná kvalita, jsou vykoupeny vyšší pořizovací cenou. Záruka 3 roky NBD je již v ceně. Doporučeno na místech, kde v případě poruchy nelze čekat na vyřízení reklamace (následující pracovní den po nahlášení závady přijede technik, který závadu odstraní).

LenovoLENOVO jsou nejprodávanější a velice kvalitní notebooky, vhodné jak pro pro domácí uživatele, tak i firemní zákazníky. Vynikají slušným poměrem cena/výkon a jsou velice spolehlivé. Není náhodou, že tento výrobce si drží první místo v prodejích notebooků.

TOSHIBANotebooky Toshiba vynikají především kvalitním dílenským zpracováním a líbivým designem. Jsou vhodné jak pro domácí uživatele, tak pro použití ve firemních podmínkách.

HPNotebooky HP jsou ideálním řešením pro domácí uživatele, ale i pro využití ve firemních podmínkách. Vynikají především kvalitou, funkčností a výborným servisním zázemím. Pro náročnejší uživatele je možnost přikoupit záruku až 5 let NBD (po nahlášení závady přijede technik od HP na Vámi udané místo a to následující pracovní den)

Rozhodli jste se pro koupi notebooku a nevíte, jaký vybrat? Nerozumíte parametrům, ztrácíte se v záplavě zkratek a dalších hodnot?

Pokud odpovíte kladně alespoň na jednu z výše uvedených otázek, pak jste na správné stránce!
Pokusíme se Vás provést výběrem notebooku tak, abyste pochopili, co je pro Vás důležité a jaký je vhodný právě pro vaše potřeby.

Vždy je třeba si uvědomit, k čemu má být notebook určen. Mezi hlavní kriteria by měla patřit zejména velikost (udávaná v palcích), rychlost, spolehlivost, přiměřená cena, kvalita a přístup servisu. Důležité je mít i představu o tom, kdo bude s notebookem pracovat, s jakými programy a k jakému účelu jej bude využívat.

Procesor, grafická karta a displej - tři nejpodstatnější části notebooku

Při výběru začněme u těchto tří dominant právě proto, že je nelze vyměnit. Tedy lépe řečeno - lze jen velmi těžko vyměnit.

Procesor (CPU):

Nejčastěji se dnes setkáme s procesory od společnosti Intel. Již v roce 2010 byla na trh uvedena řada procesorů, které jsou označeny jako Intel Core i3, Intel Core i5, Intel Core i7 nebo Intel Core i9. Zjednodušeně platí - čím vyšší číslo, tím výkonnější procesor.
Nová řada procesorů přináší tzv. inteligentní výkon. Znamená to, že nové procesory se dovedou přizpůsobit Vaším potřebám. Když potřebujete větší výkon, pracují rychleji, když nejsou přílíš zatížené, využívají méně energie.

Pro běžné domácí použití plně postačují procesory Core i3, nebo i5 (rozdíl mezi oběma procesory je, že Core i3 nemá funkci Turbo Boost. Ta dokáže v případě vyšších nároků na výkon krátkodobě přetaktovat procesor). Nároční uživatelé pak mohou sáhnout po CPU Core i7 nebo Core i9, které nabídnou vysoký výkon a zaručí případnou výkonovou rezervu do budoucna (samozřejmě vykoupeno vyšší cenou)

Grafická karta:

Jedním z kritérií pro výběr notebooku může být i volba grafické karty. Jak se ale vyznat v nepřeberné nabídce grafických karet?
Opět je nutné si rozmyslet, k jakým účelům bude notebook převážně používán.

Notebook na běžnou práci (internet, fotografie, sledování dvd, …) – zde stačí základní integrovaná grafická karta. Takový notebook však není určený k hraní her. Nejde o to, že by nebylo možné nějakou tu hru spustit, ale rozhodně vám bude chybět požitek ze hry. Nicméně pokud hry nehrajeme, je to nejlepší způsob jak ušetřit peníze a zvolit notebook s integrovanou graf. kartou.
Negativem tohoto řešení je fakt, že integrované karty používají pro své potřeby operační paměť.

Notebook nejen pro profesionální použití, kde graf. karta nezahálí (práce s autocadem, s grafikou, výstup na dva monitory, vysoké rozlišení, ...) – postačí užití mírně výkonné grafické karty. Tato možnost je určena skupině uživatelů, která nepotřebuje nejvyšší grafický výkon, ale zároveň už grafickou kartu dokáže využít a zaměstnat.

Notebook na hry – zde se musí uživatel vybírat graf. kartu s ohledem na rozlišení LCD, které mu poskytuje jeho notebook. Tato kategorie je nejvíce zrádná, protože grafickou kartu je třeba vybírat nejen podle her, které hodláte hrát, ale musíte vzít v potaz i další faktory jako např. rozlišení LCD, životnost baterie, vyší nutnost chlazení notebooku (spojeno s vyšší hladina hluku). Proto je těžké doporučit konkrétní typ. Tito uživatelé se ale musí smířit s tím, že jejich notebook rozhodně nevydrží na baterii “věčnost”.

Display:

Display je třeba vybírat opět podle toho, co od notebooku očekáváme a jakým způsobem ho budeme využívat. Velikost displaye se ve většině případů pohybuje v rozmezí 10 až 17palců. Není to však jediné kritérium, kterým se při výběru řídit. Především je třeba dbát na typ displaye. Ten je nabízen ve dvou variantách a to matný a lesklý. Pokud očekáváme špičkové kontrastní barvy a dokonalý prožitek z filmu, jak jsme zvyklí u stolního monitoru, je pro nás lesklý monitor jasnou volbou. Problém nastane tehdy, když na monitor svítí slunce. Pak jej promění v perfektní zrcadlo. Matný display je u notebooků nejrozšířenější a byl používán jako první. Dnes je již standardem rozlišení 1920x1080, případně i vyšší (bývá vykoupeno vyšší cenou).

Nákup notebooku tedy může být pro méně znalé dost tvrdým oříškem. Ale opravdu není důvod se obávat, jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli si správně vybrat. Zaručujeme individuální přístup k zákazníkovi, protože každý má jiné představy, jiné potřeby a jiné možnosti.

Poskytujeme poradenství, dodávky notebooků, tabletů, routerů, atd., zajišťujeme záruční i pozáruční servis, nabízíme kompletní instalace, včetně záloh a přenesení důležitých uživatelských dat (ze starého notebooku, nebo počítače). Možné upgrady zvětšením disku, zrychlení nahrazením stávajícího disku SSD diskem, či přidáním (nebo výměnou) paměti RAM.

V případě problému, či dotazu, nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.