Antivirová ochrana

Kaspersky Vipre ESET TrustPort AVG AVAST

K čemu vlastně antivirové programy jsou?

  • zabrání virům ve vstupu do Vašeho počítače
  • dokážou odhalit i neznámé viry
  • ochrání Váš počítač
  • zvýší bezpečí Vašich dat a sníží možnost jejich zcizení
  • řeší bezpečnost před viry za Vás a umožní Vám soustředit se na práci s počítačem
  • nemusíte myslet na to, kolik hrozeb číhá všude kolem

Kvalitní antivirové programy sice něco stojí, ale investice do nich se Vám nepřímo vrátí. Instalace antivirového programu je jako pojištění, bez kterého se v mnoha směrech běžného života sice obejdete, ale máte-li ho, vyplatí se. Pojištění Vás stojí peníze, ale v momentě, kdy nastane nechtěná situace, víte, že jste chráněni proti jejím dopadům.

Víte-li o virech všechno, neznamená to, že Vás virová nákaza nikdy nepotká. Ano, mnoho špičkových počítačových odborníků dokáže pracovat s počítačem tak, že rapidně sníží pravděpodobnost nákazy téměř k nule. Ani to ale neznamená, že jsou v bezpečí. Ti, kdo si to uvědomují, dělají vše proto, aby využili všechny možnosti obrany proti virům. Využívají antivirové programy.

Každou minutu vznikají nové viry. Každou chvíli se objevují bezpečnostní díry v operačních systémech a počítačových programech. Žádný uživatel počítače nemůže tyto vnější faktory přímo ovlivnit a je potřeba žít s vědomím, že hrozba existuje a účinně se proti ní bránit. K ochraně jsou určeny antivirové programy, nebo kompletní bezpečnostní balíky.

Odborník, který tvrdí, že antivirové programy jsou zbytečnost, si pravděpodobně neuvědomuje cenu dat, neví nic o ušlých příležitostech, úniku soukromých informací a dalších problémech, které může virová nákaza způsobit.

Nespoléhejte na to, že neuděláte chybu. Viry jí dokáží zneužít. Stojí-li jim v cestě antivirové programy, budou to mít mnohem složitější.

S antivirovými programy pracujeme dnes a denně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Po dohodě poradíme, případně doporučíme antivirový program právě pro Vás. Pokud si nejste jisti svým zabezpečením, zkontrolujeme počítač (notebook) a předložíme podrobný výpis nalezených problémů.