Antivirová ochrana

BitDefender AVAST ESET AVG Norton Vipre

K čemu vlastně antivirové programy jsou?

  • znesnadňují přístup virům a škodlivému kódu do Vašeho počítače - první obranná linie
  • dokáží detekovat i neznámé viry
  • ochrání Váš počítač nebo notebook proti nezvaným hostům
  • zvýší bezpečí Vašich dat a sníží možnost jejich zcizení
  • řeší zabezpečení koncových zařízení před viry za Vás a umožní Vám soustředit se na práci
  • nemusíte myslet na to, kolik hrozeb číhá všude kolem - třeba při spouštění internetového bankovnictví

Kvalitní antivirové programy sice něco stojí, ale investice do nich se Vám nepřímo vrátí. Instalace antivirového programu je jako pojištění, bez kterého se v mnoha směrech běžného života sice obejdete, ale máte-li ho, vyplatí se. Pojištění Vás stojí peníze, ale v momentě, kdy nastane nechtěná situace, víte, že jste chráněni proti jejím dopadům.

Víte-li o virech všechno, neznamená to, že Vás virová nákaza nemůže potkat. Ano, mnoho špičkových počítačových odborníků dokáže pracovat s počítačem tak, že rapidně sníží pravděpodobnost nákazy téměř k nule. Ani to ale neznamená, že jsou v bezpečí. Ti, kdo si to uvědomují, dělají vše proto, aby využili všechny možnosti ochrany proti virům. Využívají antivirové programy.

Každou minutu vznikají nové viry. Každou chvíli se objevují bezpečnostní díry v operačních systémech a počítačových programech. Žádný uživatel počítače nemůže tyto vnější faktory přímo ovlivnit a je potřeba žít s vědomím, že hrozba existuje a účinně se proti ní bránit. K ochraně jsou určeny antivirové programy, nebo kompletní bezpečnostní balíky.

Odborník, který tvrdí, že antivirové programy jsou zbytečnost, si pravděpodobně neuvědomuje cenu dat, neví nic o ušlých příležitostech, úniku soukromých informací a dalších problémech, které může virová nákaza způsobit.

Nespoléhejte na to, že neuděláte chybu. Viry jí dokáží zneužít. Stojí-li jim v cestě antivirové programy, budou to mít mnohem složitější.

S antivirovými programy pracujeme dnes a denně. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Po dohodě poradíme, případně doporučíme antivirový program právě pro Vás. Pokud si nejste jisti svým zabezpečením, zkontrolujeme počítač (notebook) a předložíme podrobný výpis nalezených problémů.