Dezinfekce ozonem

Nabízíme dezinfekci interiérů a klimatizací ozonem (přístrojem OZON MAKER) - cena 199 kč

V interiéru vozidla je často nežádoucí zápach, který je způsoben různými faktory. Jedním z nejhorších je vlhkost. Ta se do vozidla dostává různými způsoby (zatékáním, rozpuštěním sněhu, špatnou cirkulací vzduchu v interiéru auta, způsobenou zaneseným kabinovým filtrem, atd.). Díky této vlhkosti se tvoří ideální prostředí pro růst bakterií, které se nečastěji usazují v klimatizačním systému.
Vedlejším produktem zmiňovaných bakterií a plísní je zápach v interiéru vozidla. Důležité však je, že stejné bakterie a plísně způsobují spoustu zdravotních a dýchacích problémů, nejen samotnému řidiči, ale především malým dětem a alergikům. Proto alergici po zapnutí klimatizace většinou pocíťují silnou reakci svého organismu.

Přístroj OZON MAKER, zařízení na čištění interiéru vozidla, nahrazuje nedostatečné čištění interiéru a klimatizace ručním čištěním, použitím chemie a dalších přípravků. Obyčejné sprejové čističe nebo „vůně" pouze překryjí pach bakterií a plísní „voňavým povlakem", který neřeší problém, ale pouze ho oddalují.

Ozon (O3) je obsažen v atmosférickém vzduchu, kde vzniká z kyslíku vlivem UV záření. Je to plyn těžší než vzduch, je nestabilní a rychle se rozkládá. Vyšší teplota, vlhkost a znečištění vzduchu urychlují jeho rozpad. Ve vodě se pak ozon rozkládá ještě rychleji než ve vzduchu. Ve formě plynu je bezbarvý, v silnějších vrstvách má namodralý nádech. V kapalném stavu je sytě tmavomodrý, a v pevném stavu téměř černý.
Ozon je velmi silné oxidační činidlo, mnohem silnější než kyslík. Rozkládá se na molekuly kyslíku a atomy kyslíku. Kvůli jeho velmi silným oxidačním vlastnostem je široce používaný v průmyslovém prostředí, ale také např. ve zdravotnictví.

OZON MAKER prostřednictvím ionizace vzduchu vytváří nestabilní alotropy kyslíku, tedy ozon (O3 - velmi silné oxidační činidlo) a odstraňuje všechny nečistoty nahromaděné v interiéru. Efektivně odstraňuje vlhkost, která se shromažďuje převážně na podlahové vrstvě a odparnících klimatizace. Odstraňuje i nepříjemné zápachy.

Délka celého procesu trvá 45 - 60 minut. Následně je nutné nechat automobil důkladně vyvětrat. Dezinfekci je doporučeno dělat 2x ročně (na jaře před sezonou a ke konci léta).

Výhody OZON MAKERu:

  • ničí bakterie, viry, spory, plísně a jiné organismy
  • ničí znečištění chemického původu, způsobené chemickou reakcí plastů, koberců, izolací, barev a laků
  • nezanechává žádný pach, chuť či stopy
  • rozpadá se na neškodný kyslík
  • nezanechává stopy na částech interiéru vozidla
  • bezpečný pro oblečení a pokožku
  • odstraňuje vlhkost
  • odstraňuje zápach, zamezuje vzniku organických a anorganických pachů
  • vysoká účinnost
  • žádné další náklady spojené s čištěním
Ozon Maker

Technické parametry Ozon Makeru:

Napájení: 220/240 V- 50 Hz - 0,15 A - 18 W
Kapacita zařízení: 3 l/min.
Výroba ozonu: 0,250 g/h

Díky kompaktní konstrukci a dlouhé trubici pro výfuk ozonu je odstraňování kontaminantů extrémně snadné. Lze zcela bez problémů umístit hrot trubice zakončenou sondou do požadovaného místa v kabině vozidla nebo do místa prachového filtru.